KOUMANTA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

KOUMANTA

The time has come.We are already here.
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Σκοτεινή αίθουσα.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
druidgeorge
vampire
vampire
druidgeorge


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ηλικία : 36
Τόπος : Πεύκη
Ασχολίες : Φοιτητής
Registration date : 23/01/2008

Σκοτεινή αίθουσα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σκοτεινή αίθουσα.   Σκοτεινή αίθουσα. Icon_minitimeΚυρ Ιαν 27, 2008 4:12 pm

Με το σινεμά πώς τα πάτε? Πρόσφατα είδα 2-3 ταινιούλες και ως σινεφιλ έχω να κάνω την απαραίτητη κριτική μου και να σας προτείνω.

"I am Legend" ***
Ταινιούλα με χαρακτήρα ψυχολογικού θρίλερ ελαφρώς τινά. Ένας θανατηφόρος ιός αφανίζει τον πληθυσμό όλης της Γης. Ένας στρατιωτικός γιατρός είναι ο μόνος άνθρωπος που παρέμεινε απρόσβλητος. Για τρία χρόνια είναι εγκλωβισμένος στην άδεια Νέα Υόρκη και στέλνει καθημερινά ραδιοφωνικά μηνύματα, με την ελπίδα να βρει κι άλλους επιζώντες... Φουτουριστικό δράμα, ζομπικό θρίλερ και ψυχολογικό πορτρέτο στριμώχνονται χωρίς κόπο σε ένα ευάερο πακέτο, που κρατά ίσες αποστάσεις ανάμεσα στα κινηματογραφικά στιλ χτίζοντας πλάνο πλάνο έναν απόκοσμο… κόσμο.

"Γαμήλιο Πάρτυ" **
Ιούλιος στην Ελλάδα και ο Ηλίας με τη Μαρίνα καταφτάνουν στην Κρήτη για να ενώσουν τις ζωές τους. Ο γάμος τελείται κανονικά και όλοι ετοιμάζονται να το γιορτάσουν, όμως ένα μικρό λάθος στο προσκλητήριο θα κάνει το δρόμο προς το γαμήλιο event μια τρελή πορεία προς το άγνωστο…Παρόλο του multi cultural (στη βαρβαριστην) δηλαδή πολυπολυτισμικού casting (άντε πάλι) η ταινία δεν βγάζει την προσδοκώμενη εκρηκτική χημεία, το ήπιο χιούμορ αντλείται από την τηλεοπτική δεξαμενή, ενώ το συμπαθές καστ εξαντλείται σε σποραδικές ατάκες ταχείας καύσεως (με εξαίρεση την πολύ καλή Βίλμα Τσακίρη στο ρόλο της καραβοτσακισμένης μπεκροκανάτας πεθεράς). Το μηδείαμα θα σας μείνει όμως στα χείλη!

Αυτά προς το παρών!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anagnw
Moderator
Moderator
anagnw


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 35
Τόπος : petroupoli city
Registration date : 23/01/2008

Σκοτεινή αίθουσα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκοτεινή αίθουσα.   Σκοτεινή αίθουσα. Icon_minitimeΔευ Ιαν 28, 2008 1:51 am

Εγω παλι την παρασκευι ειδα το rambo πιστευς ολοι εχεται δει μια ταινια του αρα δεν χρειαζεται να πς τι γινεται ενα πραγμα θα πω μονο


Ο Θεος συγχωρει ο RAMBO OXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII // // // // // // // // // // // // // // //
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas1234
Admin
Admin
kostas1234


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ηλικία : 35
Τόπος : petroypoli city
Ασχολίες : foithths
Registration date : 22/01/2008

Σκοτεινή αίθουσα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκοτεινή αίθουσα.   Σκοτεινή αίθουσα. Icon_minitimeΔευ Ιαν 28, 2008 1:58 am

Νομίζω μπέρδεψες τον rambo με τον Jack Norris αλλά δεν πειράζει , χαλάλι του. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://monsters.forum-canada.com
pctassos
Moderator
Moderator
pctassos


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ηλικία : 36
Τόπος : BRAXAMES
Registration date : 23/01/2008

Σκοτεινή αίθουσα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκοτεινή αίθουσα.   Σκοτεινή αίθουσα. Icon_minitimeΔευ Ιαν 28, 2008 1:38 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ConoBoi
just a human
just a human
avatar


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 38
Registration date : 25/01/2008

Σκοτεινή αίθουσα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκοτεινή αίθουσα.   Σκοτεινή αίθουσα. Icon_minitimeΤετ Ιαν 30, 2008 7:59 pm

Τα τελευταία που εχω δεί είναι το Golden Compass και Rambo.
To Rambo είναι σαν τα προηγούμενα απλά το story αλλάζει λίγο. Πάντως έχει ψιλοπόρωση στο τέλος με τις σφαίρες που πέφτουν.
Το Golden Compass μου άρεσε περισότερο, καμία σχέση με Rambo. Περιμένω να βγεί το δέυτερο μέρος τώρα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/conotube
 
Σκοτεινή αίθουσα.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
KOUMANTA :: ΣΠΑΜ :: Συστάσεις και Κουβέντα-
Μετάβαση σε: